BAĞIŞ KAMPANYASI

ATİB”in DESTEĞİNİZE İHTİYACI VAR!!!!!!

ATİB”in DEĞERLİ DOSTLARI,

Bir çoğunuzun, kuruluşunda emeği bulunan ATİB, 43.üncü yılını geride bıraktı. Bu süreçte tabi ki, sizlerin desteği önemli bir tutar. Burada, 43 yıllık süreci anlatmak, uzun zaman alır. Kaldı ki, bu süreçte yapılan çalışmalara herkes tanıktır. Bu çalışmalarla ilgili olarak, sitemizden de bilgi alabilirsiniz.

Özellikle, toplumsal çalışmalarımızı gönüllülük ilkesine bağlı olarak yürüttük. Üye, sempatizan ya da işi düşen herkesin sorunlarına, ayrım gözetmeden çözüm bulmaya çalıştık. Ülkesel veya yerel sorunlarımıza da, yazılı veya görsel basın aracılığıyla, çözüm önerilerimizi sunduk. Yaşadığımız şehirde; yerel yönetimle ilişkileri geliştirirken, gerektiğinde eleştirilerimizi de yapmaktan kaçınmadık. Tüm bunları yaparken, inandığımız değerlerden asla ödün vermedik. Tabii ki, bunun bir bedeli olacaktı. Örneğin, yıllardır bina sorunumuz çözümlenemedi. Diğer derneklere bina sağlayan belediye, bize gelince aynı duyarlılığı göstermiyor. Şu anda ise, bulunduğumuz binayı sattı, bu durumda sokakta kalma tehlikesi ile karşı, karşıyayız. Her türlü çözüm önerilerimizi, ortak çalışma istemlerimizi reddediyor. Biz bir yandan hukuksal mücadelemizi sürdürürken, diğer yandan da, 08.04.2021 tarihi itibarı ile bir bağış kampanyası başlatıyoruz. Amacımız; sizlerinde maddi destekleri ile ATİB”e ait bir bina satın almak istiyoruz. Sizlerin, geçmişte olduğu gibi, bugünde ATİB”i destekleyeceğinize inanıyoruz.

ATİB”in hesap numarasına bankanızdan, istediğiniz meblağı gönderebilirsiniz. İsteyen, ATİB”e makbuz karşılığında da bağış yapabilir.

ATİB banka hesabı : NL65ABNA0594221390

ABNAMRO

Ticaret odası kayıt no 40073268

Dostça selamlar

ATİB Yönetim Kurulu

Bilgilendirme

BELEDİYENİN SOSYAL YARDIMLARI

Değerli Arkadaşlar ATİB,

Belediyenin sunduğu sosyal yardımlar konulu bir toplantı düzenlemiştir. Bu toplantıya konuya hakim bir sosyal yardım uzmanı da davet edilmiştir. Bilgilendirmenin ardından sorularınızı da yanıtlayacaktır.

Konu :   Belediyenin  sosyal yardımları

Yer      :   ATİB binası, Bornerbroeksestraat 19,  Almelo

Tarih   :   07 Haziran 2020

Saat     :      13.00

Telefon :    M. Keskin, 0612693056

Görüşmek üzere!

ATİB Yönetim Kurulu

Informatie Bijeenkomst “Rol Van OPA en OMA in het gezin leven

INFORMATIE-BIJEENKOMST “ROL VAN OPA EN OMA”

Trots hebben wij in Nederland een multiculturele samenleving. In deze samenleving zien wij vaak kleine nuances in onderlinge relaties tussen de familieleden. Dat mag ook. Daarom willen wij in het bijzonder hebben over de rol van oma en opa in het leven van hun kleinkinderen.

Oma’s en opa’s hebben vaak grote bijdrage in de opvoeding van de kleinkinderen. Dat is zeer positief en misschien ook wel nodig. Maar wanneer kleinkinderen volwassen worden en beginnen hun eigen keuzes te maken, zien wij dat grootouders er behoorlijk moeite mee hebben. Dit kan soms erg escaleren en grote problemen veroorzaken. Hoe goed het ook bedoeld is, kan hun bijdrage of keuzes de familie onder druk zetten. Wat moet de rol van oma en opa zijn in het leven van hun kinderen en kleinkinderen?

Voor deze bijeenkomst hebben wij twee gasten uitgenodigd om hun kennis en ervaring met ons te delen. Wanneer u geinteresseerd bent in dit onderwerp, hierover van gedachten wilt wisselen, bent u van harte welkom op deze bijeenkomst.

PROGRAMMA 23 januari 2019

ATIB – Bornerbroeksestr 19 – 7607 KD – Almelo

19.00 Inloop en presentielijst

19.30 Welkomstwoord door dagvoorzitter
Inhoud van de programma
Wat is het doel van de bijeenkomst
Voor welke doelgroep de voorlichting bedoeld is.

19.40 Welkomstwoord door dhr. M Keskin namens het ATIB

19.50 Inleiding van de sprekers;

20.10 Korte pauze

20.20 Na aanleiding de informatie werken met de groepen

20.50 Namens het groepen komen de sprekers aan het woord

21.40 Laatste afspraken en afronding

22.00 Sluiting

Dostlar,

Aile içi şiddet konulu toplantıdan sunum

ATİB yönetim kurulu bir yandan bina sorunu ile uğraşırken, diğer yandan da toplumsal konuları kendi tabanı ile birlikte ele almaya devam ediyor. Geçtiğimiz kasım ayında, 21.11.2018 çarşamba günü dernek lokalinde aile içi şiddet konusu hakkında bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. Seminer havasında geçen bu

Sayın J. Van Gorkum

toplantıya katılım, bizlere bir sonraki toplantılar için umut verdi. Yapacağımız bu ve benzeri toplantıların tutanaklarını da önümüzdeki günlerde buradan yayınlayacağız.

Avukat İ. Mercanoğlu

Kraliyet Nişanı

Kısa bir süre önce vefat eden,  değerli üyemiz Bayram Arslan”a  yapmış olduğu

gönüllü çalışmalarından ötürü kendisine Hollanda Kraliyet Nişanı verilmiştir. Almelo belediyesi meclis salonunda yapılan bir törenle ödül ailesine verilmiştir.

1 MAYIS KUTLAMASI

ATİB, bu yıl emeğin bayramı 1MAYIS’ı aynı gün yani, 01-05-2018 salı günü dernek binasında saat 19.00’da başlayıp, saat 21.00’de sona erecek bir resepsiyonla kutlayacaktır. Buradan herkese, kitle örgütlerine, politik partilere ve sendikalara sesleniyoruz, sizlerde davetlimizsiniz.

Görüşmek üzere!

1 MEİ VİERİNG

ATİB,   dit jaar ook dag van  arbeiders, dus 1 mei hetzelfde dag in het kader met een receptie vieren.

Datum: 01-05-2018

Tijd  : 19.00 -21.00

adres : Bornerbroeksestraat 19

7607 KD- Almelo

Bij deze nodigen we u ook.

Tot ziens

Dostlar,

ATİB”in 40. yılını kutlayacağımız şu günlerde, kuruluşundan itibaren üye, yönetici ya da sempatizan olarak destek veren ve şu anda hayatta olmayan tüm canları saygıyla anıyoruz. Işıklar içinde yatsınlar. Gerçekten, bu güzel insanlardan geriye anıları kaldı, özverileri kaldı, geride bıraktıkları en önemli mirasları ise dostluk ve dayanışmaları kaldı. Güzellikler her zaman onlarla olsun.

Mehmet Şerif Bağır


Zöhre Özpolat


Hüseyin Deyim


Diyap Güler


H. Çağ


Solda, Recep Demirel ve Bayram Arslan


Şahin Tosun ve Aziz Kara


Cemil Örnek