01 Mart 2018 Belediye Meclisinde yapılan toplantı.

01 Mart 2018 Belediye Meclisinde yapılan toplantı.

Belediye meclisinde, 21 mart 2018 yerel seçimler öncesi,

ATİB yönetim kurulu olarak, meclis üyeleri ya da meclise aday üyelerle ikinci politik tartışma toplantısını yaptı. Toplumsal 

sorunlardan, eğitim ve kutuplaşma beraberinde yaşanan ayrımcılık. Almelo”da nüfusun %13″ünü Türkiyeliler oluşturmaktadır. Almelo”da yaşanan bu sorunlarla ilgili olarak yerel politikacılar düşüncelerini ilettiler. Bu ve diğer tartışmalarla ilgili olarak daha detaylı bilgileri toplantı tutanakları hazır olduğunda burada yayınlamaya devam edeceğiz.

Meclis salonundan bir görüntü

politik gelişmeler

Hollanda”da dört ay önce kurulan koalisyon hükümetinin kurucu mimarlarından olan VVD”li Dışişleri bakanı Halbe Zijlstra istifa etti. Bakan Zijlstra Rusya devlet başkanı V. Poetin ile görüşmeleri konusunda bilgi vermediği için hakkında gensoru verilmişti. VVD, CDA, D66 ve Christen Unie koalisyon hükümeti ilk fireyi verdi.

Ruud Lubbers:

Hollanda’da 1982 ile 1994 yılları arasında Başbakanlık görevini sürdüren Ruud lubbers 78 yaşında vefat etti.

Başlarken

Dostlar,

Bundan, öncede ATİB’in  bir web sitesi vardı. Ancak, zamansızlıktan ötürü ilgilenemedik, ya da facebook gündeme gelince, bize de facebook dediğimiz sosyal paylaşım sayfası daha kolay gelmişti. Ama, anladık ki, web sitesi daha farklı daha kalıcı, bir yanıyla da arşiv özelliği taşıyor. Diğer bir söylemle, internet üzerinde yayın yaptığınız bir gazetedir. Bu sitede, duyurularınızı, etkinliklerinizi, yorumlarınızı ya da sizlerden gelen yazıları burada paylaşma olanağınız var. Bu site aracılığıyla umarız, daha sıkça görüşebiliriz.

Powered by WordPress & Theme by Anders Norén